הרצאות פנאי

מערך הרצאות העשרה ופנאי המחולק ל-4 קבוצות נושאים:

א) צמיחה והעצמה

1. הרצאת הדגל: להיות הקברניט של הספינה שלי


הרצאה מאלפת המבהירה אחת ולתמיד את ההבדל בין אחראי לאשם. מאפשרת לכל אחד לקחת אחריות לחייו ולמצוא את דרכו אל השקט הפנימי והאושר שהוא זכות של כל אחד ואחת מאיתנו. נלמד להתמודד עם משברים, קשיים ובעיות, לברוא את המציאות היום יומית שלנו וליצור שלווה והרמוניה עם סביבתנו - ההרצאה מלווה בסיפור סינדרלה אישי מרתק. בהרצאה יוצג גם הספר שיצא לאור בהוצאת "מדיה עשר" ונמכר בסטימצקי וצומת ספרים.
2. איך מאלפים פילים? - חשיבה חיובית ואופטימיות


כבר כילדים הוטמע בנו הגרעין של האדם שהפכנו להיות ועימו הצמחנו את גורלנו. אך האם זו גזירה מחייבת? האם אפשר לשנות את מה שהוטבע בנו וליצור מציאות שונה לחלוטין? בעזרת סיפורי ה"פיל המאולף", "התאומים", ו"זריקת הפרה" נלמד לזהות את המשפט המכונן המניע אותנו בחיינו, להחליפו במשפט חיובי. נבין איך מחשבה יוצרת מציאות וכיצד ניתן ליצור את הצלחות חיינו במו ידינו!
3. גם אני יכול! - שינוי הרגלים


אנו נוטים לחשוב שכל המעשים שלנו נובעים משיקולים עניינים, החלטות ובחירות. מחקרים מוכיחים שרוב המעשים שלנו הם תוצאה ישירה של הרגלים!

הרגלים מסוימים מפעילים אותנו באוטומט ללא חשיבה נקודתית ובכך עוזרים לנו רבות בחיי היום יום ואף עשויים להציל את חיינו. אחרים, לעומת זאת, מקבעים התנהגות שלילית שלעיתים מזיקה לנו ומשפיעים לרעה על ההתנהלות היום יומית, על ההצלחות שלנו ועל המציאות שאנו חווים.

בהרצאה מיוחדת זו נלמד כיצד נוצרים הרגלים, נבין איך הם מתקבעים נוירולוגית במוחנו ונקבל מודל מעשי במספר צעדים פשוטים לסגל הרגלים חדשים.
4. אפשר גם אחרת: מודל M פקטור - שינוי בשבעה צעדים


איך יוצרים שינוי? לכל אחד מאיתנו יש רגעים בחיים שהוא מחליט לקחת את עצמו בידיים ולשנות את הדרך בה פסע. רוב האנשים נכשלים כשמגיעים ל"איך". נלמד באמצעות כלים אפקטיביים כיצד ליצור שינוי בכל אחד מתחומי חיינו כדי לעלות על השביל הרצוי ולהשיג תוצאות אפקטיביות בחיינו.

ב) אורח חיים בריא

1. הרצאת הדגל: שיפור הזיכרון


מסע חוויתי ומרתק אל נבכי הזיכרון. נדון בחשיבות הזיכרון ככלי קריטי לתפקוד חיוני וללמידה, נעלה אירועים מחיי היום יום של כל אחד ואחת מאיתנו, ונרכוש כלים יישומיים לטכניקות שונות לשיפור הזיכרון.
2. תזונה נבונה


במפגש זה נלמד כיצד "אני הוא מה שאני מכניס לגופי". איך לאכול נכון, מהם מזונות העל, על הנזקים שגורמים לנו ה-"פאסט פוד", חשיבות הפעילות הגופנית, רעלי הסיגריות והסכנה שבקרינת מסכים.
3. אני רוצה לישון!


אחת הבעיות הנפוצות של החיים המודרניים היא בעיית השינה. ביננו ישנם אנשים שלא מצליחים להירדם, כאלה שמתעוררים מספר רב של פעמים בלילה ואחרים שישנים מעט מידי שעות.

במפגש זה נלמד על משמעות וחשיבות השינה, נבין מה קורה לנו כאשר אנו נמנעים מלספק לגוף את אורך ואיכות השינה לה הוא זקוק ונלמד באמצעות כלים מוכחים - כיצד לישון טוב יותר.
4. להיות יותר חכמים - הדרך לחדד את המוח בכל גיל


שיפור וחידוד התפקוד המוחי, מניעת דמנציה ועצירת ההידרדרות הטבעית של הכישורים הקוגניטיביים של המוח.

במפגש זה נכיר טכניקות להארכת אורך החיים של המוח ובעקבות זאת שיפור והארכת איכות החיים.

ג) העשרה

1. הרצאת הדגל: "הפאזל האנושי" - מודל הטיפוסים


ערב מלא צחוק, הנאה וכייף! זהו מודל מעשי, וכלי רב שימושי ועצמתי מאין כמוהו. הוא יכול לעזור לנו לבחון את עצמנו ואת הסובבים אותנו, ולהעריך מה מניע אותם, מה "מקפיץ" אותם, מדוע אנחנו מתנהגים כפי שאנחנו מתנהגים ואף מאפשר לנו לצפות ולחזות את התנהגותם המשוערת של האנשים איתם אנו באים במגע.

המודל ויישומיו יכולים לתרום לנו רבות להיפרד מה-"טייס האוטומטי" שלנו - כל אותן התנהגויות ותגובות, שאנו מאמינים שהן אינסטינקטיביות ואינן ניתנות לשליטה או לשינוי.

ההדרכה ניתנת גם לרכישה בוידאו.
2. אמנות החיזור - אנחנו כבעלי החיים


אחד הדברים המצחיקים ביותר אודות בני האדם הוא שהם חושבים שהמציאו כמעט הכל.

כך גם לגבי נושא החיזור. אולם, הפלא ופלא, רוב אמצעי החיזור שלנו, אלא שקשורים בגוף, בתנועות, בהבעות, בקולות, בתזוזה ואפילו בדרכי ההתנהגות הועתקו למעשה מבעלי החיים.

ההרצאה מלווה במצגת מקסימה.
3. הצבעים ומשמעותם בחיינו


לכל צבע יש משמעות שונה בעולם הרוחני ובשילובו בחיי היום יום. נלמד מה מייצג כל צבע, מה אנו מביעים באמצעותו וכיצד לשדר את שברצוננו לשדר.
4. משמעותם הסמלית של בעלי החיים בחיינו


בעלי החיים החוצים את דרכנו (במציאות או בדמיון) נושאים עימם בשורה או מתנה עבורנו. נלמד לקבל את המתנות ולהשתמש בהן בעזרת קלפים אינדיאנים.
5. דמיון מודרך


מפגש אינטימי יוצא דופן. באמצעות מוסיקה מותאמת, נתרגל את השיטה הבדוקה להתרגעות, שלווה והגעה למחוזות פנימיים. כלי פנטסטי לכל אחד ואחת.

נלמד להגיע ל"מקום השליו שלנו" בעצמנו.
6. משחקי מילים ושעשועי דמיון


בואו נאתגר קצת את המוח בסדנה משעשעת ומעוררת מחשבה. ביחד נפתור חידודי לשון, נחפש פתרונות לחידות היגיון, נשחק במשחקי מילים שונים ונקפיד לצחוק ולהנות.
7. האור שבתוכי - חשיבה חיובית ואופטימיות


בחיי היום יום שלנו ישנם אירועים שונים הגורמים לנו לחוש הרבה מאוד רגשות שליליים. אנחנו מתנהלים במציאות שלנו כשהרגשות הללו שמורים עמוק בתוכנו, מכבידים עלינו ומקשים להמשיך הלאה. מפגש "האור שבתוכי" הינו מפגש מרגש העוסק בקירוב לבבות אחדות וגיבוש. המיקוד שלנו יהיה על חשיבה חיובית ואופטימיות. נרשה לעצמנו, ביחד, להסתכל על הצד החיובי שיש לנו בחיים, להביט על חצי הכוס המלאה.

באמצעות תהליכי המעגלים וסיפורים שונים נרשה לעצמנו לחייך, לשתף ולהתמלא בכוחות מחודשים ובאור גדול...
8. עץ החיים


מפגש מיוחד אישי ומרגש המאפשר התבוננות לא שגרתית על הנער/ה שהייתי, האשה / הגבר שאני כיום והאדם שברצוני להיות בעתיד. באמצעות ציור עץ החיים על דמויותיו השונות נוכל למקם את עצמנו בכל שלב על הענף המתאים ולהתוות לנו את המשך דרכנו תוך למידה בחיוך. "הוא אשר מתעלם מעברו נדון לחזור על הטעויות שלו בעתידו".

תנ"ך וחגי ישראל

1. הרצאות שונות בנושאי סיפורי התנ"ך בראייה עכשווית


הקריאה בתנ"ך יכולה להיות חוויה סיפורית מעניינת, לעיתים מצחיקה לעיתים מסקרנת ותמיד מלמדת. מטרת ההרצאות הינה להביא את הסיפורים שמאחורי האירועים, להציג את האנשים והנשים שעיצבו את ההיסטוריה והדת שלנו במלוא הדרם האנושי ולראותם כפי שמעולם לא התבוננו.

א) הרצאת הדגל: "נשים פורצות דרך"

אילו נשים, מוכרות פחות מהתנ"ך, לקחו את גורלן במו ידיהן? תתפלאו לשמוע שכמה מהן משפיעות עלינו בחיי היום יום עד היום!

ב) "דוד מלך ישראל"

על המלך הכי אהוב: אז מה באמת קרה בין דוד ויהונתן?, איזה אבא היה דוד?, מדוע בעצם נרצח אמנון?, איך התייחס דוד לנשותיו? - על שאלות אלו ואחרות נענה ביחד.

ג) "אין נביא בעירו"

שמואל הנביא הראשון - מהי הפסיכולוגיה שהניעה את שמואל?, מה היתה מערכת היחסים בינו לבין שאול, מדוע סרב לתמוך במלוכה?, כיצד בחר בדוד כמלך? - נבין את הסיבות שמאחורי האירועים.

ד) "על אבות ואימהות"

3 הרצאות על האהבות של שלושה אבות, ארבע אימהות ועוד כמה פילגשים-שפחות ...
2. הרצאות לחגי ישראל


א) הרצאת הדגל: שבועות - מגילת רות ואני"

נכיר את התקופה ואת הדמויות באמצעות מדרש שם, נלמד איך להתחיל עם בחור בעשרה צעדים פשוטים, לפי נעמי, ונשמע סיפור חליצה עכשווי ממקור ראשון.

ב) ראש השנה - "הכל דבש"

על התחלות והחלטות חדשות, לקיחת אחריות בחיינו, מקור הברכות והשמחה.

ג) חנוכה - "האור שבתוכי"

סדנה מקסימה ומרגשת השמה במרכז את הטוב והחיובי שבחיינו, מחברת ומגבשת בין חברי הקבוצה ומדליקה אור גדול...

ד) פורים - "המסכות שאנו שמים"

אז מי הפמיניסטית האמיתית – ושתי או אסתר?, מה מקור השמות במגילה?, איזה מלך היה אחשוורוש? ועוד.

ה) פסח - "יציאת מצרים כמשל"

נתבונן ביחד על סיפור יציאת מצרים ונלמד ממנה לתוך החיים המודרניים שלנו. מה אפשר ללמוד מטעויותיו של פרעה?, מתי אנחנו עושים לעצמנו את מה שהעם עשה למשה?, את מי מייצגת מרים בחיינו?, איך אפשר ללמוד ממשה ואהרון לעבור ממשבר להצלחה?, כיצד אפשר להתמודד עם "מכות מצרים" של חינו האישיים ולצמוח מהן? ועוד ועוד.

כל אחד מהנושאים מועבר החל מהרצאה חד פעמית דרך סדנה חווייתית וכלה בקורס מתמשך.

אפשרות לנושאים נוספים לפי דרישה, צורך והתאמה לקהל היעד.

יצירת קשר

סיגלית תמיר

דוא"ל: tamirsigalit@gmail.com

טלפון: 050-7656379

  • YouTube
  • White Facebook Icon

© 2020 created by Ayala - Image Design​ with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now