top of page

הרצאות פנאי

סיגלית תמיר - הרצאת פנאי
 • (1) מודל ה"פאזל האנושי" – FTM – מודל ניהולי בתקשורת אנושית"
  "ישנם אנשים שנמצאים כאן רק כדי שיהיו מכל הסוגים..." מודל הטיפוסים נותן מענה לשאלה אחת פשוטה: איך לדבר בשפה של האדם העומד מולי ולהניע אותו לשיתוף פעולה. אם מדובר באנשי מכירות שמעוניינים לסגור עסקה, מנהלים שרוצים לחתום על חוזה, נותני שירות שצריכים להרגיע לקוח זועם, צוותים שצריכים לשתף פעולה או מנהלי צוותים שרוצים להטמיע שינוי. שימוש במודל מאפשר שיפור התוצאות תוך צמצום משך הזמן בהשגתן. ההדרכה ניתנת גם לרכישה בוידאו.
 • (2) גיבוש ועבודת צוות
  "כשהעיוור תומך בפיסח, שניהם מצליחים להתקדם" עבודת צוות היא לב ליבו של כל ארגון - אולם לנהל צוות ולתפקד בצוות זוהי משימה לא פשוטה...בקורס נלמד: על הרכבת ה"צוות המנצח": זיהוי מוקדי קונפליקט בתוך צוות והתמודדות איתם, תקשורת אפקטיבית בצוותי עבודה, מוטיבציה, החפפת מטרות ועוד.
 • (3) ניהול זמן אפקטיבי
  "יש לנו תמיד די זמן, לו רק ידענו לנצלו כראוי" (גתה) בימינו, אנו מוצפים ביותר מידי משימות ובפחות מידי זמן. בעוד אנו נאבקים לסגור פערים, משימות ומטלות חדשות ממשיכות לזרום ללא הרף... סדר, מיקוד ותכנון הם רק חלק מהכלים המעשיים בהם נצייד את המשתתפים בקורס.
 • (4) ניהול משברים ושינויים
  "מאחורי כל משבר מסתתרת ההזדמנות ופריצת הדרך הבאה …" מטרת המפגש לאפשר לארגון ולמשתתפים לזהות מצבי משבר ושינוי, להבינם ולהפכם להזדמנות להבנה, צמיחה וחוזק אישי וארגוני .
 • (5) ניהול קונפליקטים ומו"מ"
  "כשהתנגדות פוגשת התנגדות ..." על קונפליקטים שונים בתוך צוות/מחלקה/ארגון, והכלים המעשיים והיישומיים לצאת מהם בצורה בונה ומחזקת.
 • (6) חשיבה יצירתית ככלי ניהולי
  "אם כולם חושבים אותו דבר, אף אחד לא חושב מספיק חזק..." נלמד כיצד לזהות את ה"טייס האוטומטי" – כל אותן התנהגויות ותגובות, שאנו מאמינים כי הן אינסטינקטיביות ואינן ניתנות לשליטה ושינוי, ולהנחית את הארגון בבטחה ביעד המטרה.
 • (7) כלים ומיומנויות בתקשורת בינאישית - במישור הארגוני ובמישור האישי
  "ויהי כל הארץ שפה אחת ודברים אחדים..." יצירת ושמירת תקשורת פנים ארגונית זורמת, אסרטיבית, הישגית ויעילה ליצירת אקלים ארגוני נעים, מאפשר, תומך ומעודד.
 • (8) שירות איכותי
  "חיוך הוא בסך הכל קו עקום שמיישר את הכל" נתינת שירות בדרך כזו שתעניק ללקוח חוויה יוצאת דופן, הרגשה נעימה ובטוחה ותשאיר לנותן השירות תחושת סיפוק והצלחה.
 • (9) ניהול ישיבות עבודה ודיונים
  "תן בונוס שמן לכל מי שאומר לך בעסק שלך משהו שאינך רוצה לשמוע" כיצד לנהל אספות צוות וישיבות בצורה האפקטיבית ביותר שתיתן לכל אחד להביע את דעתו ולקבל את דעת האחר. כיצד לתעל את זמן הישיבה ואף ליצור תחושה של לויאליות לארגון.
 • (10) משוב והערכה
  "רוב האנשים מוכנים להיהרס ע"י מחמאות מאשר להיבנות ע"י ביקורת" כשאנו מעבירים משוב למישהו בדרך כלל זה נשמע ומתקבל כביקורת. נלמד ביחד איך להעביר את המשוב בצורה כזו שהמסר יתקבל בברכה כביקורת בונה ומחזקת ואף נוביל לשינוי הרצוי. נדע איך לשמור על יחסים טובים בתוך הצוות גם כשאנו נותנים משוב ולא לעורר מחלוקת.
 • (11) אסרטיביות
  "אם הדשא של השכן ירוק יותר- אולי הגיע הזמן לעבוד על הדשא שלך" כולנו חזקים. לכולנו הכח לשנות ולהוביל. נלמד איך לזהות את הכח הטמון בנו, איך להוציא אותו בנועם ולא בכוחניות. איך לתעל אותו לצורה אפקטיבית שתוביל אותנו לתוצאות שרצינו בהן ולשנות את חיינו לטובה.
 • (12) הנעת עובדים, אחריות ויצירת מוטיבציה"
  "אל תיתן למי שאתה להפריע למי שאתה יכול להיות" שירות הלקוחות וכמות המכירות תלויים באופן ישיר לרמת המוטיבציה של העובד . בחברה בה העובדים בעלי אחריות ויוזמה התוצאות לא מאחרות לבוא. נלמד איך להחדיר רוח זו בעובדים ואיך לטפח בקרב העובדים תחושה שהעסק "שייך" לכולם וההצלחה של העסק תשפיע באופן ישיר גם על הרווחה האישית של כל עובד.
 • (13) לחץ ושחיקה
  "במקום שיש בריאות, יש תקווה ובמקום שיש תקווה יש הכל." ארגון הבריאות העולמית הכיר בשנת 2019 באופן רשמי בשחיקה בעבודה כאבחנה רפואית הנובעת מסטרס בעבודה ומאפשרת לעובדים לתבוע את מקום עבודתם. כל חוויה שאנו חווים מותירה רושם כלשהו הנשמר במקום גופני כלשהו במערכת העצבים. אם הרושם עמוק אפשר שנרגיש זאת בצורה ברורה, כמו למשל “כאב לב” כאשר אנו רבים עם מישהו. מתחים נוטים להצטבר עם הזמן ובסופו של דבר יפריעו לתפקוד הטבעי של הגוף, ויגרמו לכל מיני סוגים של בעיות נפשיות וגופניות. על טיפוסי האנשים המועדים לכך, זיהוי תכונות המגבירות לחץ בחיינו , איתור וזיהוי מצבי לחץ בעבודה, כלים מעשיים המאפשרים לצאת מהמצב ולעצור את כדור השלג ועוד.
 • (14) גם אני יכול! – שינוי הרגלים
  אנו נוטים לחשוב שכל המעשים שלנו נובעים משיקולים עניינים, החלטות ובחירות. מחקרים מוכיחים שרוב המעשים שלנו הם תוצאה ישירה של הרגלים! הרגלים מסוימים מפעילים אותנו באוטומט ללא חשיבה נקודתית ובכך עוזרים לנו רבות בחיי היום יום ואף עשויים להציל את חיינו. אחרים, לעומת זאת, מקבעים התנהגות שלילית שלעיתים מזיקה לנו ומשפיעים לרעה על ההתנהלות היום יומית, על ההצלחות שלנו ועל המציאות שאנו חווים. בהרצאה מיוחדת זו נלמד כיצד נוצרים הרגלים, נבין איך הם מתקבעים נוירולוגית במוחנו ונקבל מודל מעשי במספר צעדים פשוטים לסגל הרגלים חדשים.
 • (15) אפשר גם אחרת: מודל M פקטור - שינוי בשבעה צעדים
  איך יוצרים שינוי? לכל אחד מאיתנו יש רגעים בחיים שהוא מחליט לקחת את עצמו בידיים ולשנות את הדרך בה פסע. רוב האנשים נכשלים כשמגיעים ל"איך". באמצעות מודל מקצועי נקבל כלים אפקטיביים כיצד ליצור שינוי בכל אחד מתחומי חיינו כדי לעלות על השביל הרצוי ולהשיג תוצאות אפקטיביות בחיינו.

כל אחד מהנושאים מועבר החל מהרצאה חד פעמית דרך סדנה חווייתית וכלה בקורס מתמשך.

אפשרות לנושאים נוספים לפי דרישה, צורך והתאמה לקהל היעד.

bottom of page